vlakové nádraží

- 7 min. -

poliklinika

- 2 min. -

restaurace

- 9 min. -

centrum

- 10 min. -

obchod

- 2 min. -

základní škola

- 10 min. -

* časové údaje jsou počítány pro pěší chůzi.

Bydlení s přírodou i službami za rohem


Bydlete v zástavbě 20 minut od krajského města

Představte si bydlení kombinující poklidnou lokalitu, služby i přírodu dostupné do jednoho kilometru a krajské město vzdálené pouhé dvě desítky minut cesty. Rezidence W16 díky své jedinečné poloze nabízí právě takové možnosti.

Děti ráno můžete bez obav poslat do školy pěšky. Cestu do práce vlakem, vlaková zastávka se nachází nedaleko rezidence, můžete strávit třeba četbou oblíbené knížky. Veškeré nákupy snadno vyřídíte v okruhu jednoho kilometru od bydlení nebo můžete vyrazit do Jihlavy. V případě potřeby můžete kdykoliv navštívit nedalekou polikliniku s lékárnou.

Co ve zbytku času? Vyrazte do přírody, vystoupejte pralesem na vrch Špičák, dojeďte na kole na hrad Roštejn a v teplých dnech se můžete osvěžit v třešťském biotopu. Samotná Třešť i sousední města nabízí bohatý kulturní program.

Dostupná veřejná doprava a bezproblémové parkování

Jen co odbočíte k domu z hlavní ulice, která je vzdálené dva bloky, zaparkujete své auto snadno za závorou ve vnitrobloku domu. Plánujete si pořídit elektromobil? I s tím počítáme a součástí parkoviště bude příprava na budoucí instalaci elektrické nabíječky.
Ne vždy musíte ale cestovat autem. Zastávka autobusu je vzdálena pouhých 100 metrů od Rezidence W16, vlak spojující Slavonice, Jihlavu a hlavní železnici v Havlíčkově Brodě staví 300 metrů od bytového domu. Autobusy i vlaky jsou pak součástí integrované krajské dopravy.

Město plné zážitků

Šestitisícové město ležící mezi krajskou Jihlavou a renesanční Telčí má v rukávu trumfy, které jen tak někdo nepřebije. Předně je to více než 200letá  betlémářská tradice. V místním muzeu je k vidění jediněčná expozice betlémů a to po celý rok.

Vedle této křesťanské tradice jsou v Třešti stále patrně stopy po židovské komunitě s bustou Franze Kafky.

Náměstí dominují největší sluneční hodiny svého druhu v Evropě. 

Zámecký park nabízí mnoho možností k odpočinku, sportovním aktivitám i poznání. Naučná stezka “Podivuhodná setkání Eleonory Sternbachové” je to pravé propojení přírody a historie.

Příjemné zchlazení v letních dnech nabízí místní biotop, koupaliště Malvíny, které se nachází v klidnější části města, necelého půlkilometru cesty ze samého centra.