Zaplatíte méně za elektřinu.

Šetříte životní prostředí.

Výpadek proudu vás neohrozí.

Fotovoltaika


CHYTRÉ ŘEŠENÍ, KTERÉ ŠETŘÍ PENÍZE I PŘÍRODU

Díky energii ze solárních panelů získáte částečnou energetickou soběstačnost. Využíváte vlastní energii, nejste tedy zcela závislý na dodávkách elektřiny z distribuční sítě. 

Fotovoltaika také představuje řešení, které je ohleduplné k životnímu prostředí, neboť solární panely kromě slunečního svitu, nevyžadují žádné palivo, které by znečišťovalo ovzduší či jinak zatěžovalo přírodu.

- až 30 %

Až o tolik v průměru snížíte svoje roční náklady na elektrickou energii.

140 dní v roce

Díky sluneční energii pokryjete v našich podmínkách spotřebu až 140 dní v roce elektřinou z vlastní výroby.

6 tun CO2

O tolik méně vaše domácnost zatíží naši planetu za rok.

PRÉMIOVÁ TECHNOLOGIE S DLOUHOLETOU ZÁRUKOU

Fotovoltaická elektrárna je navržena s ohledem na kvalitu, dlouholetou životnost a spolehlivost. Vybrané technologie patří jednoznačně mezi nejlepší na trhu.

Výrobce panelů se pravidelně umisťuje na předních příčkách při nezávislých hodnoceních FV panelů. Přináší inovativní řešení fotovoltaických panelů a prokazatelně dosahuje vyššího výkonu a delší životnosti než konkurenční produkty.

Monitoring na úrovni panelů a vzdálená správa znamenají až o 25 % levnější náklady na servis FVE a až o 4 % vyšší výnos z provozu. Absolutní přehled o systému garantuje 100% výrobu po dobu životnosti, včetně okamžité kontroly jednotlivých panelů a vysoké požární bezpečnosti. Jedině tento systém lze hasit vodou, což se projeví i na ceně pojištění. 

25 let

Výrobce poskytuje na panely kombinovanou záruku 25 let na výkon min. 92 % a 25 let na produkt.

12 let

Kromě standardní 12leté záruky na střídač, nabízí výrobce možnost jejího prodloužení až na 20 let.

JAK FOTOVOLTAIKA FUNGUJE

Ráno nebo když je polojasno, FVE nevyrobí tolik energie, kolik může vaše domácnost potřebovat. V takových chvílích doplníte chybějící energii z distribuční sítě.

Přes den nebo když je jasno, vyrobí FVE více energie než spotřebujete. Přebytek energie je akumulován do baterie. Nečerpáte energii z distribuční sítě.

Večer, v noci nebo když slunce nesvítí, FVE energii nevyrábí. Na provoz spotřebičů používáte energii uloženou v baterii.

Když se akumulátor vybije, používáte energii z distribuční sítě. (Část kapacity akumulátoru je rezervována pro případný blackout).